Carl Zeiss Vision – Her Defasında Ekstra Bir Yeniliğe Hazır Olun

160 yılı aşkın bir süredir Carl Zeiss'ın yenilikçi ilerleyişi optik dünyasının gelişmesine yardımcı olmuştur

Uzaktan yakına; uzayda yer alan Google Earth uydularında kullanılan teleskoplardan araştırmalar için kullanılan elektronik mikroskoplarına; maksimum hassasiyetin güvenilebilirliğine; profesyonel film kameralarında kullanılan teknolojinin güvenilebilirliğinden Nokia cep telefonlarının entegre kamera merceklerine kadar çok çeşitli alanda inovasyon, Carl Zeiss Firma geçmişinin yolunu açmıştır. Tabi ki aynı şey gözlük camı teknolojileri, üretimi, göz ölçüm aletleri ve yardımcı görme araçları gibi alanlar için de geçerlidir.

Bazıları her gözlüğün birbiriyle aynı olduğunu düşünebilir. Doğrusu, bu kişiler yanılıyorlar, çünkü bir gözlüğü, kullanıcısı tarafından her koşulda güvenebileceği bir araç haline getirmek için çok sayıda küçük değişken mevcuttur (örneğin hassas ölçüm ve üretim, kaliteli malzemeler, ileri teknolojiler ve kalite kontrolleri).

Sonuç olarak, Carl Zeiss gözlük camı üretim bölümünün kurumsal geçmişi, çok sayıda yenilikçi çözümün keşfinin izlerini taşıyan birçok kilometre taşıyla doludur. 1935 yılında Carl Zeiss, anti-yansıtıcı gözlük camlarını keşfetti ve gözlüklerde kullanılmak üzere ilk polarize gözlük camlarını 1959 yılında üretti.

1983 yılında Carl Zeiss, binoküler görme için dünyanın ilk progresif gözlük camlarını sektöre tanıttı ve dolayısıyla gözlük kullanıcılarının tek bir gözlükle hem yakın hem de uzak mesafelerde sonsuz bir görme ile keyif alabilmelerini mümkün kıldı.

Ayrıca Carl Zeiss yüksek refraktif indekse sahip plastik malzemeler kullanarak cam üretimi yapan Avrupa'nın ilk gözlük üreticisiydi. Bu gelişmenin öncesinde, ince ve hafif gözlükler üretmek imkânsızdı. ZEISS markalı gözlük camlarının bir başka eşsiz özelliği de camların kalınlığının çerçevenin tasarımına uygun olarak ayarlanabilmesidir.

özel progresif gözlük camı nesli

2000 yılında, Carl Zeiss progresif gözlük camlarını kullanıcının kişisel ihtiyaçları doğrultusunda ayarlayabilen ve üreten ilk firmaydı. Bu yeni kişiye özel progresif gözlük camı nesli özellikle geniş görme alanları sayesinde çok yakın mesafelerden oldukça uzak mesafelere kadar geniş bir alanı görebilme gibi faydalar sağlar ve dolaysıyla son derece uygun birer gözlük olma özelliği taşırlar. Modaya uygun bir biçimde dar çerçeve tasarımlarını tercih eden kullanıcıların da bu faydalardan yararlanabilmesini sağlamak amacıyla progresif gözlük camları aynı zamanda "Short-Design" biçiminde de üretilmektedir.

2007 yılında, şirket çığır açan bir başka keşfe imza attı: i.Profiler®. En ileri hassas teknolojiyi kullanan bu cihaz kişiye özel görme profillerine uyum gösterir. Ayrıca, optometri uzmanlarının geçmişte göz önünde bulundurmadıkları parametreleri incelemelerini mümkün kılar. Bu parametrelere ve ilave görme testi sonuçlarına dayanarak, ZEISS gözlük camları büyük bir hassasiyet ile ölçülebilir ve hesaplamaları optimum biçimde yapılabilmektedir.

Carl Zeiss Vision, kusursuz görmenin tüm faydalarından yararlanabilmeniz için ZEISS gözlük camından baktığınız anda gözlerinizi şımartmayı hedeflemektedir.

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

İyi bir gözlükçüyü nasıl bulursunuz? İlk göz muayenesinden gözlük camlarının takılmasına kadar tüm süreçte nelerin önemli olduğunu size anlatacağız.
Yeni gözlük satın alırken dikkat edilmesi gerekenlerin listesi Yakın ve uzak gözlüğü, progresif gözlük, spor gözlüğü, okuma gözlüğü veya işyeri gözlüğü: Neleri bilmeniz gerekiyor?
Yanlış gözlükler veya kötü ışık koşulları gözlerinize zarar verebilir mi? Gözlerinizin çok zorlanması sonucunda neler olacağını size açıklayacağız
Bir sonraki Göz Randevunuzda Sorulacak Sorular

İlgili Ürünler