Malzeme Analizi için ZEISS ZEN Shuttle & Find

Malzeme Analizinde Korelatif Mikroskopi için ZEISS ZEN Shuttle & Find

Mikro ve Nano Dünya Arasında Köprü

Malzeme Analizi için Elektron ve Işık Mikroskoplarını Birlikte Kullanın

Motorize tablaya sahip tüm ZEISS ışık ve elektron mikroskoplarında bulunmaktadır.

Shuttle & Find, ZEISS, ışık ve elektron mikroskopları için, özellikle malzeme analizinde kullanılmak üzere tasarlanmış, korelasyonlu bir mikroskopi sistemidir. Şimdiye kadar saatler hatta günlerce süren bir işlem olmasına rağmen, ZEISS’ın sunduğu bu kombine donanım ve yazılım çözümü, numunenizi birkaç dakika içinde bir mikroskop sisteminden diğerine aktarmanıza olanak tanır.

Shuttle & Find, korelasyonlu mikroskopi için istediğiniz sayıda ZEISS sistemini birleştirmenizi sağlayan son derece esnek çok yönlü bir sistemdir. Ayrıca hazırlık adımlarını da destekleyerek, bir sistemden diğerine geçiş yaptığınızda numunenizin en iyi şekilde hazırlanmasını sağlar.

Özellikle malzeme analizi için Shuttle & Find, aynı ilgilenilen bölgeyi arama işlemini otomatikleştirerek iş akışınızı hızlandırır. Bu, döngü sürelerini kısaltarak daha kısa sürede çok sayıda örneği işlemenizi sağlar.

Öne Çıkan Özellikler

Beton örneği analizi. Courtesy of Brno University of Technology
  • Hızlı (ROI) İlgi Alanı Bulma:
    Işık mikroskobunuzda bir görüntü alın ve ilgili bölgeleri işaretleyin (ROI). ROI, örneğinizin görüntüsü ile birlikte kaydedilir. Elektron mikroskobunuzda otomatik kalibrasyon ve çalışma rutinleri aracılığıyla ROI'yi kolayca yeniden yükleyebilir ve yerini değiştirebilirsiniz.

  • Daha Fazla Bilgi:
    Optik kontrast tekniklerini ve ışık mikroskobunuz tarafından elde edilen boyut, morfoloji ve renk hakkındaki bilgileri elektron mikroskobunuzun analitik yöntemleriyle birleştirin. Numunenizin yapısı ve işlevi hakkında daha fazla bilgi edinin.

  • Tek Noktada Komple Çözüm
    Dünyanın tüm performans sınıflarında hem ışık hem de elektron mikroskoplarının tek üreticisi olan ZEISS, mikro ve nano dünyaları birbirine bağlamak için tek noktada komple çözüm sunuyor..

Korelatif Partikül Analizi

Daha Fazla Bilgi, Daha Yüksek Kalite

Korelatif Partikül Analizi: Hızlı partikül analizi
Teknoloji notunu oku

Smartzoom 5 ile Yakından Tanışın

Demo yapmak ister misiniz?

Daha hızlı bilgi edinmek için


Form doldurmaya zamanınız mı yok ? Korelasyon çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için bizi arayın!

+90 (541) 817 68 99