Axiocam Serisi

ZEISS'dan Kamera Teknolojisi

Fotoğrafçılık veya endüstriyel kontrol için dijital kameraların aksine, mikroskop kameralarının birçok yönü bilim, araştırma ve dokümantasyondaki uygulamaların belirli gereksinimlerini karşılamak için optimize edilmiştir. Her uygulamanın çok özel gereksinimleri olduğundan, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli dijital kamera modelleri vardır. Farklı piksel boyutları, örneğin, kamera hassasiyetini ve uzaysal çözünürlüğü düzenler. Düşük piksel sayısı daha yüksek kare hızını sağlarken, büyük sensörler daha geniş görüş alanı sağlar.

Maksimum görüntü kalitesi için Axiocam kameralar, soğutmalı sensörlere sahip düşük gürültülü sağlayan tasarıma sahiptir. Renkli kameralarımız çok yüksek çözülebilir yoğunluk seviyelerine sahip en iyi renk sunumu ile öne çıkıyor. Monokrom kameralar, geniş hassasiyet spektrumu ile düşük ışıkta floresan örneklerinin görüntülenmesi için en iyi seçimdir.

Kolay dokümantasyon için, bazı dijital kameralar görüntüleri bilgisayarsız aktarabilirken, ZEISS Labscope yazılımını çalıştırabilen bir bilgisayar veya iPad aracılığıyla da görüntü kaydedilebilir. Tüm mikroskop kameraları canlı görüntü ve kullanımı kolay arayüz sunan ZEN yazılım tarafından desteklenmektedir.

ZEISS Axiocam Konfigüratör

Axioocam Serisi Kameralar için İnteraktif Konfigüratör

Eğitim ve Laboratuvar için Kameralar

Etkileyici fiyat-performans oranı ile renkli görüntüler elde edin.

Kalite kontrol görevleri için, 100 μsn'den 2 sn’ye kadar pozlama süresi ve 47 fps'ye kadar canlı kare hızı.

Rutin laboratuvarınızda, floresan görüntülemeleriniz için tek renkli kamerayı keşfedin.

Axiocam 305 Mono, rutin floresan uygulamaları için 5 megapiksel CMOS mikroskop kameranız.

Tam çözünürlükte saniyede 36 kareye kadar görüntüleme yapabilir. 2/3'' sensör formatıyla  daha geniş görüntüleme alanı sunar.

İleri Teknoloji Renkli Kameralar

5 megapiksel dijital mikroskop kamerası ile örneklerinizi gerçek renk, yüksek çözünürlük ve yüksek hızda görüntüleyin.

12 megapiksel dijital mikroskop kamerası ile gerçek renk, yüksek çözünürlük ve yüksek hızda geniş numune alanları elde edin...

Yüksek çözünürlüklü canlı görüntüler ve time-lapse özellikli görüntü kayıt için 2,8 megapiksel renkli mikroskop kamerası.

Yüksek piksel sayısı ve 16 mm diyagonal görüş alanında mükemmel hızda canlı görüntüleme.

Mükemmel canlı görüntü ve yüksek görüntüleme hızı. Birleştirmeye gerek duymadan geniş çalışma alanı.

İleri Teknoloji Floresan Kameralar

Yüksek performanslı sCMOS mikroskop kamerası ile 1/1,2" sensör boyutu ile düşük gürültü ve yüksek hassasiyetli görüntüleme.

5 megapiksel dijital kamera ile hassas floresan görüntülemeniz için yüksek çözünürlük ve hız elde edin.
 

12 megapiksel dijital kamera ile geniş numune alanlarında hassas floresan görüntüleme için yüksek çözünürlük ve hız elde edin.

Yüksek kalite ve yenileme hızına sahip canlı görüntüleme. Düşük ışık ve canlı hücre görüntülemede mükemmel hassasiyet.

Hızlı, esnek ve hassas 6 megapiksel mikroskop kamerası – Canlı hücre görüntülemenizde onun özelliklerinden faydalanın.

Geniş numune alanlarının görüntülenmesi için  1’’ boyutunda (16 mm diyagonal) CCD sensör ile mükemmel canlı görüntüler sunar.