Otomatikleştirilmiş 3D Sayısallaştırma ve Denetleme

ZEISS AIBox

Literatürü indirin veya talep edin

Bizimle iletişime geçin

Araç gövdesi üretimi için ölçüme yardımcı sistem

ZEISS AIBox üretim aşamasına yakın olan, izlenebilir koordinat ölçüm teknolojisini hayata geçiriyor. Ölçüm istasyonuna olan taşımayı kısaltıyor ve bir robot ile optik sensörleri kullanarak ölçüm için gerekli olan zamanı azaltıyor.

Gelişmiş komple sistem – otomatikleştirilmiş tarama için

Tamamen kapatılmış, tamamen korunmuş ve entegre edilmiş

ZEISS AIBox tamamen kapatılmış bir ölçüm hücresine sahiptir. Bu yalnızca iş güvenliğini optimize etmekle kalmaz, aynı zamanda yüksek çözünürlüklü ölçüm teknolojisini dış etkenlere karşı korur. Üretim hücresi sayesinde harici ışık önlenir, kirlilik azaltılır ve sıcaklıktaki kararlılık artırılır. Entegre edilmiş bilgisayarlı iş istasyonunun optimum biçimde konumlandırılması yerden tasarruf yapmaya ve ergonomik açıdan doğru çalışmaya izin verir-doğrudan tarama kutusunda.

Yüksek ölçüm hızları ve 3D analizler için robotlar tarafından kontrol edilen optik sensörler

Robotlar tarafından kontrol edilen optik 3D ölçüm sistemi asıl olarak doğrudan üretim hattında yapılan analizler için tasarlanmıştır. Aynı zamanda ZEISS'ın ölçüm konusundaki uzmanlığı ile desteklenmiştir. LED teknolojisi, entegre edilmiş kenar aydınlatma modülü ve entegre edilmiş fotogrametri sistemi gibi yenilikçi teknik özellikler 3D ölçüm sisteminin genel olarak mükemmel olan hassasiyeti için temeli oluşturmuştur.

ZEISS CALIGO ölçüm yazılımı - iki çözüm yerine bir çözüm

ZEISS AIBox otomatikleştirilmiş ölçüm hücresi araç gövdesi üretiminde çok başarılı olduğu kanıtlanmış ZEISS CALIGO ölçüm teknolojisiyle çalışmaktadır. Ölçüm odası personeli tarama hücresinde esnek bir biçimde görevlendirilebilir. Makineden bağımsız olarak ölçüm programları kullanılabilir.