Fikirleri İnovasyona dönüştürün. You at ZEISS

Online Başvuru

Susan Lai

Product Manager for Widefield Research, ZEISS Microscopy

As an intern, Susan got to know and value ZEISS as an employer during her studies in Rochester, New York. After completing her degree, she returned to the company at the ZEISS site in Thornwood, New York. In this interview, Susan tells us what brought her to Munich and what it's like working in Product Management at ZEISS – a job she's very proud of.

Read the interview

Robert Brzezinski

Trainee Product Management, Surgical Ophthalmology

For as long as he can remember, Robert has been interested in anything to do with technology. He knew he wanted to break into the world of B2B after graduating with a Master’s degree in Marketing Management ...

Read the interview

Carolin Schiele

Product Manager Ophthalmic Surgery Systems

After three years doing conceptual work as a management consultant, Carolin – a qualified electrical engineer – decided to make the switch to industry ...

Read the interview

Sandrine Tea

Dr. Sandrine Tea

Product Manager, Vision Care

She never thought that one day she'd be working in the field of vision care: Sandrine studied chemistry in Paris and Lyon and has a Ph.D. from the University of Bayreuth ...

Read the interview

ZEISS Türkiye'de İş ve Kariyer

Potansiyelinizi keşfedin

ZEISS 25.000 çalışanı ile, Optik ve Optoelektronik sektörlerinin küresel liderlerinden biridir. ZEISS markası 165 yılı aşkın süredir yenilikçi fikirleri, ürünlerindeki hassasiyeti ve kalitesi ile anılmaktadır. Geleceğe odaklı pazarlar için sunduğu endüstriyel çözümler, araştırma çözümleri, tıbbi teknoloji ve tüketici optiği ile seçkin bir rol oynamaktadır. 

ZEISS Uluslararası

Uluslararası kariyer fırsatları


Neden ZEISS?
Bir yüksek teknoloji şirketi ve küresel bir teknoloji lideri olarak ZEISS heyecan verici davetler ve uluslararası bir çalışma ortamı sunmaktadır. Aynı zamanda ZEISS çalışanları toplum ile ilgili sosyal sorumluluklar üstlenmiş durumdadır.

Daha fazla


Başlarken
Kariyer yönetimi, staj ya da eğitim - stajlar ve tez projeleri. Mezun programları ya da direkt işe başlama:
Kariyerinize bizimle başlayabilirsiniz.

Daha fazla


Profesyoneller
Kariyeriniz açısından sıradaki büyük adımı atmaya hazır mısınız? ZEISS kişisel ve profesyonel gelişiminiz açısından pek çok fırsat sunmaktadır, çünkü biz geleceğin teknolojisini arıyoruz.

Daha fazla

ZEISS Lokasyonları

Dünya çapında


Jena, Oberkochen veya Singapur - 30'u aşkın ülkede bulunan lokasyonlar ile çalışanlarımıza gelişim ve yaşanacak ilgi çekici yerler konusunda pek çok imkan sunuyoruz.

Daha fazla

Online Başvuru